Kontakta oss


BOKDAGAR I DALSLAND
kansli
Kyrkogatan 14
662 31 Åmål

victorkontaktVerksamhetsledare 
Victor Estby
070-347 61 74
victor@bokdagaridalsland.se 

anitakontaktNordenansvarig 
Anita K Alexanderson
070-728 73 51
anita.k.alex@bokdagaridalsland.se 

Kerstin Nilsson Controller och kassör DL

Controller
Kerstin Nilsson
072-737 83 95
kerstin@bokdagaridalsland.se  kerstin@litteraturdalsland.se

 


DL-logoDALSLANDS LITTERATURFÖRENING
Styrelse 2019
läs mer om DL här

 Ordförande Jürgen Picha
076-242 89 97 jurgen@bokdagaridalsland.se

Birgitta Rolöf Vice ordförande Birgitta Rolöf
076-114 69 44  enskede47@gmail.com

Agneta Gip Författarkontakter / sekreterareSekreterare Agneta Gip
073-732 11 65 agneta@bokdagaridalsland.se

 Kassör Kristine Geimure
070-597 93 59, geimure@gmail.com

Ledamot Johan Abenius
070-568 06 83 johan.abenius@dalsland.com

anita-k-alexanderson-2015Ledamot Anita K Alexanderson
070-728 73 51 anita.k.alex@bokdagaridalsland.se

Ledamot Annelie Särud
073-823 33 98 annelie-särud sarud.kvarnskogen@gmail.com

Ledamot Fatima Salem
072-305 99 77 fatima.sm-7@hotmail.com

Ledamot Anne Bengtsson
076-702 95 45 annebess@telia.com

Ledamot Anders Lindgren
070-437 82 37 anders.lindgren@steneby.se


Bokbordet DalslLena Grönlund ordförande Dalslands Litteraturförening ands Litteraturförening beg böcker
Lena Grönlund
070-683 38 89, lngrnlnd@gmail.com


Korpgluggens redaktion:

Ansvarig utgivare Ordförande Dalslands Litteraturförening (se ovan)

Redaktör

Elisabeth Enger
070-263 66 37 eenger.hagen@gmail.com

Redaktion

Victor Estby
070-347 61 74, victor@bokdagaridalsland.se

Lena Grönlund
070-683 38 89, lngrnlnd@gmail.com

Birgitta Rolöf
076-114 69 44  enskede47@gmail.com

Fatima Salem
072-305 99 77 fatima.sm-7@hotmail.com

Monika Åhlund
0531-330 90 ahlund46@gmail.com

Sättning, original Bele Fransson, Niklassons tryckeri
info@niklassonstryckeri.se


 

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *